Bojki homarowe

Świat to za mało, gdy płyniesz ze mną.

Bojki
Drewniane bojki o charakterze zdecydowanie dekoracyjnym , a nie użytkowym wykonano własnoręcznie przez Kapitana z suszonego drewna, kantówki o średnicy 10 cm przy użyciu prostych narzędzi. W każdą bojkę włożono sporą porcję emocji i czasu. Ponadto pomalowano je ręcznie przyjaznymi dla środowiska wodnymi farbami Viva Garden. W przypadku farb o odcieniach granatowym i czerwonym, zmieszaliśmy kilka kolorów, aby uzyskać pożądany przez nas efekt.

Spoglądając na bojki z bardzo bliskiej odległości można zauważyć pewne niedociągnięcia w malowaniu, ale to dodaje niewątpliwie uroku i stwarza każdą bojkę unikatem. Cyfry i literki wykonano na specjalne zamówienie i są naklejone na pomalowane już bojki. Lina przy bojkach jest jutowa, o średnicy: 10 mm.
Mamy nadzieję, że dzięki tym drewnianym bojkom poczujecie Państwo klimat nadmorskich miejscowości.

Trochę faktów: drewniane boje są rodzajem pływaka, który był przymocowany za pomocą liny do trzcinowych pułapek na homary i langusty, aby poławiacze mogli zidentyfikować swoje klatki. Boje unosiły się na powierzchni wody, umożliwiając poławiaczom łatwą lokalizację klatek ustawionych na dnie morza. Rybacy posiadali swój własny schemat kolorów, aby zidentyfikować swoje boje. Wielu z nich oznaczało je swoimi inicjałami lub imionami, a także numerami licencji.
Żaden z nich nie mógł mieć tego samego schematu kolorów, wzoru ani cyfr. Oczywiście takie boje były używane w XIX
i XX w. Dzisiaj używa się pływaków ze sztucznego tworzywa, tyle że one nie są tak klimatyczne, jak te stare.
Wymiary bojek:
– wysokość dużych: 31 – 41 cm, wysokość małych: 29 – 31 cm;
– szerokość – wykonane są z kantówki o wymiarach 100×100 mm lub 88x88mm;
– długość liny: ok. 90 cm (całkowita, przed zawiązaniem);
– średnica liny: 10 mm;
– długość skosu: 10,5 – 12 cm;
– wysokość cyfr i dużych liter: 7 cm.

Istnieje możliwość zakupu pojedynczych bojek, jak również możemy wykonać inne wzory i modele po wcześniejszym uzgodnieniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub na e-mail.

Wyświetlanie jednego wyniku

Translate »